O čem je Mateřské centrum?

Mnohokrát se setkáváme s maminkami, které by si potřebovaly něco zařídit, ale bohužel nemají babičku nebo kamarádku , která by jim dítě pohlídala. Do Mateřském centra docházejí maminky, které jsou například doma s dítětem a myslí si, že by čas mohly strávit příjemněji ve společnosti ostatních maminek.

Komu je Mateřské centrum určeno?

Mateřské centrum slouží především maminkám na Mateřské dovolené či maminkám s malými dětmi, které se nedostaly do státních Mateřských škol. Činnost Mateřského centra je otevřená i dalším rodinným příslušníkům (tatínkům, sourozencům, prarodičům apod.) Všichni zde mají možnost vzájemného setkávání se, vzdělání i zábavy formou her, soutěží, malování, modelování atd. Centrum také nabízí službu hlídání dětí, vždy po předchozí domluvě. Mateřské centrum svou činností usiluje o předcházení sociálního vyloučení rodin.

Co jsou Mateřská centra?

Mateřská centra zajišťují programy a umožňují tak maminkám s malými dětmi vystoupit z izolace domova, kde se s celodenní péčí o dítě dostávají. Centra jsou založena na principu rodinné svépomoci a vzájemné službě, která poskytuje společenství, výměnu zkušeností,laické poradenství, solidaritu a otevřenost všem generacím.

V Mateřském centru jsou vítány všechny děti, Nacházejí zde přirozené společenství vrstevníků a vidí také svou maminku v jiné roli, než je role v domácnosti. Centra mají neformální charakter a pomáhají nalézat nové přátele. V Mateřském centru se rodiny učí využít volný čas a maminkám udržuje profesní orientaci a posiluje jejich sebevědomí.

Mateřské centrum pořádá programy pro maminky, rodiče a především děti - tvořivé (výtvarné činnosti), vzdělávací (Angličtina), sportovní (tančení a cvičení) i jednorázové akce (oslava narozenin, bazárek s dětským oblečením). Rovněž po domluvě je možné hlídání dětí o víkendech.

Kontakt

Po - Pá: 7:00 - 11:30
Adresa školky:

Cihelní 1417/8
748 01 Hlučín